Print

Športový klub Králiky

Pýchou Obce Králiky, je Športový klub Metal Servis Králiky, ktorý v sezóne  1999/2000 postúpil do V. ligy a v súťažnom ročníku 2001/2002 bojoval o postup do IV. Ligy. Vďaka obetavým funkcionárom a pár jednotlivcom sa tento historický úspech podaril v sezóne 2003/2004, keď Športový klub Metal Servis Králiky postúpil do III. ligy  - juh.

Bol to obrovský úspech pre tak malú obec, akou si Králiky. Pri postupe do tejto vyššej súťaže bolo nutné urobiť niekoľko zmien. Predovšetkým bolo potrebné zabezpečiť nových hráčov na posilnenie klubu, získať ďalších sponzorov, pretože účasť v takejto súťaži si vyžaduje veľký  obnos peňazí. Bola prevedená rekonštrukcia ihriska , zasiata nová tráva a vykonané chemické postreky. Našim hráčom sa darilo.  Niekoľko sezón im patril v umiestnení stred tabuľky. Boli sme na nich veľmi hrdí.

Prišlo však obdobie, keď klub  už nebol schopný získať ďalších sponzorov a tak najlepším riešením bolo ukončiť pôsobenie klubu v tejto vyššej súťaži.

V roku 2010 sme sa prihlásili do najnižšej súťaže II. triedy skupiny „A“.  Činnosť klubu je financovaná z rozpočtu obce. Vo futbalovom klube pôsobia väčšinou domáci hráči „rodení Králičania“,  ktorí hrajú nielen pre svoju radosť, ale svojimi výkonmi chcú potešiť predovšetkým divákov.

 

 

Články o športovom klube Metal Servis Králiky

 

Partneri
Reklama
Copyright 2011 Webra Solutions s.r.o., webra@webra.sk